ساخت و طراحی بازی برای اندروید

ساخت اپلیکیشن دیوار
طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن نیازمندی
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
اپلیکیشن نوبت دهی
برنامه نویسی اپلیکیشن نوبت دهی
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷

ساخت و طراحی بازی برای اندروید

بازی سازی اندروید

بازی سازی اندروید

در کمال ناباوری امروزه صنعت بازی های ویدئویی بسیار سود آورتر از صنعت سینما شده است. شرکت های بزرگ با طراحی و ساخت بازی و انتشار آن در بین کاربران روزانه مبلغ های کلانی به جیب میزنند.

بازی های موبایلی روز به روز در حال پیشرفت بوده و بسیاری از کاربران، روزانه وقت خود را به این بازی های موبایلی اختصاص میدهند. در ادامه به توضیحی در خصوص طراحی بازی برای پلتفرم های موبایلی می پردازیم.

بازی های موبایلی به چند بخش اصلی تقسیم میشوند که شامل موارد زیر هستند

  • طراحی و ساخت بازی های آموزشی
  • بازی های امتیازی
  • بازی های تفننی
  • اکشن و ماجرایی
  • فکری و پازلی
  • ورزشی

و …

از جمله بازی های موفق برای تلفن های همراه که در داخل ایران طراحی و ساخت شده اند میتوان به ، باقلوا، کوئیز آف کینگ، آمیرزا، پسرخوانده و … اشاره کرد.

زبان برنامه نویسی اپلیکیش ها و بازی ها برای هر دستگاهی متفاوت هستند. برای ساخت بازی در دستگاه های اندرویدی، از زبان برنامه نویسی جاوا و در محیط اندروید استودیو استفاده می شود که در اصطلاح به آن native گفته میشود.

همچنین برای دستگاه های اپل از زبان برنامه نویسی سوئیفت استفاده خواهد شد.

برای ساخت یک بازی موبایلی مراحل مختلفی باید سپری شود تا به یک نتیجه مطلبو برسیم.  در ادامه به چند تا از اصلی ترین موارد در طراحی و ساخت اپلیکیشن و بازی های موبایلی اشاره میکنیم.

طراحی سناریو و داستان:

برای این کار دقیقا مانند صنعت سینما، به داستان و سناریوی نویسی نیاز داریم. مراحل و داستان بازی باید به درستی مشخص باشد.

طراحی کارکتر و شخصیت :

یکی از قسمت های مهم در طراحی بازی، کارکترها و شخصیت های بازی هستند. در ابتدا تیم گرافیک وارد عمل شده و اقدام به ساخت شخصیت های بازی ما میکند و در صورت نیاز تیم موشن هم وارد عمل شده و به شخصیت ها حرکت و روح میدهد.

شناسایی نوع بازی و برنامه نویسی آن:

برای ساخت بازی از موتورهای پردازشی خاصی استفاده میشود. بازی ها به دو دسته ۲بعدی و ۳ بعدی تقسیم میشوند که روال کد نویسی آنها با هم متفاوت هستند.

شرکت اپکار با استفاده از جدید ترین متدهای روز در این صنعت و همچنین استفاده از هوش مصنوعی آماده همکاری با شما عزیزان در این خصوص می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی بازی های اندرویدی و ios لطفا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.