alopeyk
طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن پیک موتوری
خرداد ۱۱, ۱۳۹۶
اندروید ۷٫۱ به صورت زیرکانه با برنامه های سرکش مبارزه میکند
تیر ۲۰, ۱۳۹۶

اسنپ یا تپ۳۰

امروزه با افزایش خدمات فناوری اطلاعات آنلاین، رقابت در بازار کار بسیار شده است از جمله خدماتی که در بازار آنلاین مورد توجه بسیار قرار گرفته، خدمات حمل و نقل شهری است. دو پیشتاز این بازار نیز اپلیکیشن‌های اسنپ و tap30  هستند که به شدت در حال رقابت با هم، و کار در بازار آنلاین می باشند

امروزه با افزایش خدمات فناوری اطلاعات آنلاین، رقابت در بازار کار بسیار شده است از جمله خدماتی که در بازار آنلاین مورد توجه بسیار قرار گرفته، خدمات حمل و نقل شهری است. دو پیشتاز این بازار نیز اپلیکیشن‌های اسنپ و tap30  هستند که به شدت در حال رقابت با هم، و کار در بازار آنلاین می باشند. به دور از تحلیل سازمان و شرایط محیطی این دو شرکت، گروه برنامه نویسی اپکار بر این است که این دو اپلیکیشن را از سمت مشتری مورد بررسی قرار داده و تجربه خود را در استفاده از این دو سیستم در اینجا بیان کند.

هم اکنون هر دو برنامه را در مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم با ما همراه شوید تا از نحوه کار این اپلیکیشن ها آگاهی کامل پیدا کنید:

بررسی اپلیکیشن های  Snapp و tap30  در اندروید:

کافه بازار یا گوگل پلی را باز کنید در جستجوگر بنویسید tap30  یا اسنپ هر دو را نمایش میدهد.

Tap30  با مثبت 100 هزار دانلود و اسنپ با فاصله 2 برابری تقریبا با مثبت 200 هزار دانلود، که این نشان دهنده این است که طرفداران برنامه اسنپ تقریبا دو برابر تپ سی هستند.

این دو اپلیکیشن از نظر حجمی تقریبا اسنپ 10.6 مگابایت از فضای گوشی شما را اشغال کرده و tap30 تقریبا 4.8 مگابایت.

امتیاز تپ سی در بازار 3.9 از 319 رای و امتیاز اسنپ 4.9 از 16430 رای که فاصله بسیار زیاد دو رقیب را نشان می دهد.

 

بررسی اپلیکیشن های  Snapp و tap30  در IOS:

اکنون این اپلیکیشن ها را در app store جستجو و مقایسه می کنیم: اسنپ 29.6 مگابایت از فضای گوشی شما را اشغال کرده و tap30 تقریبا 17.8 مگابایت. هر دو اپلیکیشن دارای ریت 4 هستند.

 

هم اکنون این دو اپلیکیشن را از لحاظ شیوه کاری بررسی می کنیم:

در انتخاب و لود اپلیکشین هر دو موفق بودند و تقریبا سرعت یکسانی داشتند. از لحاظ رابط کاربری، اسنپ از نظر ما برتری دارد. مبدا هر دو را میدان هفت تیر انتخاب کردیم و مقصد را فلکه اول صادقیه. اسنپ قیمت 13 هزار تومان اعلام کرد و Tap30  قیمت 16 هزار تومان. مشکلی که  در اپلیکیشن تپ سی احساس کردیم این است که  محدوده ای قیمت می دهد در حالی که اسنپ در نقطه قیمت میدهد و این باعث افزایش قیمت در تپ سی در مقایسه با اسنپ شده است.

اسنپ و تپ سی هر دو تخفیف های متوالی را به مشتریان خود پیشنهاد میدهند که با توجه به هر رویدادی ایجاد میشود مثلا اسنپ برای ماه مهر تخفیف ویژه به دانش آموزان داد.

تپ سی یک آیتم در پنل خود داره به نام رایگان سفر کنید که اگر شما این اپلیکیشن را به دوستان خود معرفی کنید با اولین سفر آنها با Tap30 شما یک سفر رایگان  دریافت خواهید کرد که شیوه ترویج جالبی است.

اسنپ به خوبی در شبکه های اجتماعی فعال است. مخصوصا تلگرام که در این کانال 5291 نفر ممبر دارد

تپ سی امکان درخواست تلفنی در صورت عدم وجود اینترنت را نیز دارد.

امکان مشاهد صورت حساب، سفرهای پیشین و .. نیز تقریبا شبیه هستند .

راننده بعد از حدود 3 دقیقه در اسنپ و در تپ سی بعد از حدود 4 دقیقه به ما رسیدند.

ماشین من در اسنپ پراید بود که از لحاظ تمیزی وضعیت قابل قبولی داشت و در تپ سی پژو 405 بود که اون هم بسیار تمیز و مناسب بود.

راننده هر دو ماشین مودب و مرتب بودن و از برند خود تعریف کردند. راننده اسنپ از کم بودن مسافر در بعضی از روزها گلایه کرد.

هر دو راننده اپ مخصوص به خود را داشتند.

در یک زمان تقریبا به مقصد رسیدیم . تپ سی 5 دقیقه زود تر رسید.

هزینه در هر دو به دو صورت نقدی و اینترنتی قابل پرداخت بود که ما اینترنتی از قبل شارژ کرده بودیم.

بعد از پیاده شدن به راننده ها امتیاز دادیم و هر دو اپلیکیشن این قابلیت را داشتند.

 

نتیجه گیری:

این اپلیکیشن ها هنوز هم فضای کار زیادی دارند. هنوز بسیاری از خدمات خالی هستد و از نظر ما وجود حداقل 500 تا شرکت مشابه اسنپ و تپ سی در تهران خالی است و هر آژانسی در تهران میتواند یک اسنپ و تپ سی باشد!